EA přirovnává loot boxy ke Kinder vajíčkům

Estimated read time 3 min read

EA a Epic si prošli velmi podivným výslechem v Anglii.

Zástupci EA a Epicu se sešli v Británii před komisí, aby zodpověděli některé otázky ohledně vyšetřování návykového chování ve hrách. Komise se ptala právníků a zástupců marketingu třeba na loot boxy nebo věkové ověření. Celé setkání bylo plné divných otázek a nepřátelské atmosféry.

Už začátek byl velmi podivný, když se Epicu zeptali, co si myslí o kritice Prince Harryho na Fortnite. Pro Američany tohle byla docela novinka. Nikdy si nemuseli dělat hlavu s tím, co si myslí vnuk Královny.

A začalo to být ještě divnější! Místo pevných důkazů nebo znaleckých posudků se u „výslechu“ předhazovaly spíš internetové povídačky a příběhy z druhé ruky. Když EA ani Epic nechtěli odpovědět, komise se na stejnou otázku zeptala znovu, akorát trochu jinak. Byl to jeden velký začarovaný kruh. Komise chtěla taky vědět, kolik času lidé tráví hraním Fortnitu. Epic jim odmítli tohle sdělit.

Zástupci EA se velmi rychle chytili téhle agresivní atmosféry a jejich odpovědi začaly být docela kreativní. Když se řešily loot boxy, řekli, že jde spíš o „šťastná překvapení.“ Lidé prý mají rádi překvapení. Podle nich je to úplně stejné, jako třeba Kinder vajíčko. Řekli taky, že loot boxy určitě nejsou hazard, ale pouze poskytují „zdravé“ překvapení.

A podivný rozhovor ještě pokračoval. Všechno bylo zmatené a nikdo nevěděl, co se vlastně děje. Komise chtěla, aby Epic zrušilo zprávy. Mysleli tím sice chat, ale Epic odpověděli, že nemají žádnou moc na SMSkama. Později byl Fortnite přirovnán ke kasinu.

Pokud 15 leté dítě vejde do kasina, je to zodpovědnost rodičů ho zastavit nebo majitele samotného podniku?

Napětí se opravdu dalo krájet. Nepomohly tomu ani občas velmi vtipné odpovědi právnických týmů. Z vyšetřování loot boxů se tedy stal spíš zmatený cirkus.

Pokud máte zájem, celou tuhle komedii si můžete stáhnout přímo tady.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.