Dnes se s námi loučí Internet Explorer

Estimated read time 2 min read

Veterán prohlížečů dnes funguje naposledy.

Všichni jsme věděli, že tato chvíle jednou přijde. Internet Explorer byl jednou dominantním prohlížečem, ale od té doby velmi upadl. A dnes, 15. června 2022, je oficiálně jeho poslední den.

Pokud se od zítra pokusíte dostat na Internet Explorer, budete přesměrováni na Microsoft Edge, trochu více moderní prohlížeč od Microsoftu založený na Chromiu. Jestli chcete používat speciální aplikace pro Internet Explorer 11, můžete je stále využívat ve speciálním modu Edge.

Smrt prohlížeče Internet Explorer však naštěstí moc lidí mrzet nebude. Podle průzkumu tento prohlížeč používá méně než 3% všech uživatelů. Oproti tomu např. Chrome má na svém stroji 67% uživatelů. Pamětníci však jistě budou cítit jistou nostalgii a smutek nad tím, jak Internet Explorer nakonec dopadl. Dříve to byl první prohlížeč, který uživatelé dostali zdarma k Windowsu. Před tím totiž prohlížení webu nebylo jen tak zadarmo. Potom přišel Firefox a nakonec Google Chrome, který trhu dominuje dodnes.

Microsoft už od roku 2015 využívá jako výchozí prohlížeč Edge, ale Internet Explorer se v defaultní instalaci objevil také. Jestli však Microsoft dokáže překonat velké prohlížeče jako Chrome je teď ve hvězdách. Určitě se o to ale snaží, protože Edge je nyní celkem uznávaným prohlížečem, který má na svém počítači asi 9% světových uživatelů.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.