Bully 2 bylo zrušeno už v roce 2009

Estimated read time 2 min read

Některé hry však doteď čerpají z jeho vývoje.

Rockstar pracoval na Bully 2 v roce 2008 a dopracovali se až k tomu, že měli skoro 7 hodin hratelného obsahu. Vývoj se ale musel zastavit, protože pracovníci byli přesunuti na jiné projekty. To pak značilo příchod nevyhnutelného a hra byla zrušena v roce 2009.

Originální Bully vyšlo v roce 2006 a pro mnohé se z něj stala kultovní hra. Rockstar vzal svůj ikonický humor a zasadil jej do prostředí soukromé školy. V reakci na velkou popularitu pak vyšla v roce 2008 i rozšířená verze.

Bully 2 bylo ve vývoji asi 12 – 18 měsíců. Potom jej však pomalu ale jistě do země zadupal management Rockstaru. Na hře původně pracovalo skoro celé studio 50 lidí, ale ti museli být postupně přesunuti na hry Max Payne 3 nebo Red Dead Redemption. Ostatní pak odešli sami na protest proti špatným pracovním podmínkám.

Zdá se však, že plán byl skutečně velký. Mapa sice na dnešní poměry moc velká není, ale tehdy by šlo o senzaci. Navíc byl plán udělat úplně všechny buovy přístupné. Díky tomu vzniklo dynamické sklo, které se nakonec dostalo do jiných Rockstar her. Některá NPC si pamatovala hráčovy akce a to se zase uplatnilo pří vývoji Red Dead Redemption 2. Jak je tedy vidět, Bully 2 sice bylo zrušeno, ale stopy po něm můžeme najít ještě teď.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.