Austrálie odstranila RimWorld ze Steamu

Estimated read time 2 min read

Hra je však stále dostupná z oficiální RimWorld stránek.

Simulátor vesmírných kolonistů RimWorld byl v Austrálii digitálně prodáván od roku 2013. Nyní však byl postaven před komisi kvůli potencionálnímu vydání na konzole. To znamená fyzické kopie v obchodech, které musejí mít i věkové omezení. Komise však rozhodla, že RimWorld povolení nedostane vůbec a bude v Austrálii nelegální jej prodávat. Důvodem je především to, jak se hra staví k náboženství, drogám a podobně.

Předpokládalo se, že i kdyby komise hru na konzolích zamítla, PC verze ovlivněna nebude. Něco podobného se stalo třeba u hry Disco Elysium, jehož PC verze zůstala neovlivněna. Ukázalo se, že jsme se však mýlili. Již zakoupené kopie hráčům zůstanou, ale stránku na obchodu už v Austrálii nenavštívíte.

Moc se všem omlouváme. Na vyřešení celé situace pracujeme a pokusíme se RimWorld opět zpřístupnit úplně všem co nejdříve. Nevíme ale, co všechno nás to bude stát a jak dlouho to bude trvat.

Ludeon Studios

Jaká jsou kritéria pro stažení PC verze her ze Steamu zatím není přesně jasné. Již dříve Austrálie zablokovala třeba Hotline Miami 2. Jiné hry však na Steamu zůstávají i přes to, že na konzole povolení už nedostaly. Řadí se mezi ně třeba Phantasmagoria, Mother Russia Bleeds nebo Postal 2.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.