Valve a AMD prozradili spoustu novinek pro Steam Deck

Estimated read time 2 min read

Valve prozradilo další zajímavé informace o své přenosné herní mašině.

Valve nedávno vypustilo spoustu nových informací ohledně svého přenosného herního PC. Na konferenci Steamworks Virtual Conference představili divákům spoustu novinek.

Už teď toho vlastně víme docela dost. Cenu můžeme očekávat okolo 400 dolarů, známe použitý hardware a víme, že máme očekávat zdržení. Nové informace však vnesou trochu světla do toho, jak relevantní toto zařízení opravdu bude.

První velkou novinkou je určitě oficiální pojmenovéní AMD čipu. Ten ponese název Aerith SoC se 4 jádry a 8 vlákny. Jeho architekturu je možné vysledovat až k Zen2. Valve a AMD již dlouho pracují na optimalizaci her pro Linux a vypadá to, že se jim to zatím daří. Místo přemrštěných rychlostí se raději zaměřují na konzistenci a stabilitu výkonu.

Valve taky říká, že předem nestanovují žádné limity, ale silně doporučují vývojářům, aby si nějaký limit stanovili sami. Ve výsledku by to mělo znamenat, že hra poběží úplně stejně, ať už je v dokovací stanici nebo v ruce. Varují však, že bez limitu může dojít ke zrychlenému vybíjení baterie. Chlazení zatím není úplně ideální a vypadá to, že při vyšších teplotách začne Steam Deck trochu zaostávat. Vývojáři však dostanou k dispozici speciální nástroje, které jim pomůžou hry na Steam Deck co nejvíce optimalizovat a případně i zmenšit jejich velikost.

Podle těchto slov to vypadá, že Steam Deck bude dobrou přenosnou herní mašinou. Podporovat má až dvě 4K obrazovky s frekvencí 60hz. Dále bylo také potvrzeno, že dokáže pracovat s celou řadou periferií díky USB-C portu. Valve však upozorňuje, že Steam Deck není tvořen s myšlenkou podpory VR.

Už jste taky naskočili na Steam Deck vlnu? Ještě stále si můžete zařízení předobjednat na oficiálních stránkách a přidat se tak k dlouhé frontě fanoušků, kteří na něj čekají. Díky plánovanému zdržení si však budete muset počkat nejméně do února 2022.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.