TikTok přebral Googlu titul nejpoužívanější stránky

Estimated read time 2 min read

Někteří však s tímto žebříčkem nesouhlasí.

Nikoho asi nepřakvapí, že za nejpopulárnější stránku na světě se považuje Google.com. Lidé po celém světě využívají Google pro vyhledávání snad úplně všeho. Velká spoustu z nich má pak Google i jako domovskou stránku pro rychlé vyhledávání. Není se tak proto čemu divit, že většina analytických stránek staví Google každý rok na úplný vrchol žebříčků popularity.

Tentokrát to však možná bude jiné. Pomalu se již začínají objevovat žebříčky pro tento rok a třeba podle společnosti CloudFlare Google už na první místo nepatří. Podle jejich výzkumu si první místo letos odnáší TikTok. Minulý rok přitom tato doména seděla až na 7. místě. Od srpna však pravidělně Google poráží v navštěvovanosti.

Toto ohodnocení je založeno na celé řadě faktorů. Počítá se celková popularita, změna prokliků a další časově přizpůsobená data. Domény jsou pak sdruženy a ohodnoceny podle svých nejpopulárnějších jmen. V žebříčcích samozřejmě nejsou pornostránky.

Některé žebříčky však řadí TikTok o desítky míst níže. Důvodem může být hlavně to, že TikTok je jediná společnost se sídlem mimo Ameriku, která se do analýzy dostala. Dalším důvodem pak může být, že TikTok je především aplikace a někteří tak nezahrnují její plná data.

A´t už si TikTok stojí kde chce, nemůžeme mu upřít jeho raketově stoupající popularitu. Dopomohla tomu také pandemie, díky které zejména mladší generace hledala způsob, jak se trochu více spojit nebo jen zabít čas.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.