Radeon VII má stále problémy s dostupností

Estimated read time 2 min read

Jak velké byly AMD zásoby?

Už je to pár dní, co AMD představili svou novou grafiku Radeon VII. Na odhalení říkali, že zásoby jsou opravdu velké a dostupná bude ve velkém množství. Zatím to ale vypadá, že situace je docela jiná. AMD se stále nedaří dostat do světa více kusů.

Radeon VII má být cenově více příjemnější konkurencí RTX grafik. GeForce RTX 2080 je sice pořád ve většině her lepší, je taky ale dražší. To dává AMD prostor dostat se k zákazníkům, kteří hledají high-end hardware a nechtějí investovat své peníze do Nvidie.

V ideálním případě by to tak opravdu mohlo být. AMD má však velký problém s distribucí těchto GPU. V době psaní tohoto článku karty stále nejsou na skladě a zákazníci tedy můžou jen čekat. Kde je tedy problém? To se zatím přesně neví. Vrhá to ale na AMD docela špatný stín. AMD nejdříve ujišťovali, že karty budou rozeslány 7. února, to už je ale dávno pryč a my nevidíme žádný posun.

Moc nás těší vidět všechny ty dobré ohlasy na AMD Radeon VII. Poptávka po těchto produktech byla v den vydání opravdu silná. S dodavateli tvrdě pracujeme, abychom další karty naskladnili co nejdříve.

Tento komentář naznačuje, že grafiky původně na skladě byly, všechno se ale vyprodalo. Nikde však není řečeno, KOLIK se jich vlastně prodalo.

Není taky jasné, jestli má AMD opravdu problém s prázdnými sklady nebo jen zvolili velmi opatrný postup. Není to jen tak obyčejné GPU a opatrnost je určitě namístě.

Pokud tedy sháníte nový Radeon VII, zkuste prostě občas zkontrolovat obchody s hardwarem. Třeba nečekaně něco naskladní.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.