Phantoml0rd vyhrál spor s Twitchem

Estimated read time 2 min read

Twitch streamera zabanoval v roce 2016.

V roce 2016 dostal streamer James „Phantoml0rd“ Varga doživotní zákaz streamování na Twitchi. Důvod však nikdy nebyl pořádně uveden. Obecně se však předpokládalo, že důvodem bylo, že Varga údajně vlastnil stránku CSGOShuffle, kterou na svém kanále dost silně propagoval.

O 2 roky později se Varga obrátil na soud s tím, že Twitch nikdy neposkytl řádné vysvětlení. Jediná informace pro něj přišla asi o rok později, když mu zaměstnanec Twitche prozradil, že důvodem byly podvodní subscribeři. Později se však dozvěděl, že skutečným důvodem mělo být právě propagace hazardu s CS:GO skiny. Twitch se však ohradil tím, že Varga dostal hned několik upozornění, na která však nereagoval.

Po dlouhé době se konečně rozhodlo, že vítězem souboje je streamer Phantoml0rd. Soud rozhodl, že mu Twitch neoprávněně ublížil a zaslouží si dostat část svého výdělku.

Celkově tak streamer obdrží 20 tisíc dolarů, z toho 15 tisíc za ztracené příjmy prvních 30 dní banu, 3 tisíce za příspěvky od diváků a 2 tisíce za uniklé sponzorské příležitosti.

Výhra sporu může být pro Vargu velkým úspechem, ale v celkové věci má spíše symbolickou hodnotu. Twitch říká, že problém byl pouze v procesu, ale za svým rozhodnutím jinak pevně stojí.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.