Oculus Quest 2 způsoboval uživatelům vyrážku

Estimated read time 2 min read

Facebook headset dočasně stáhl z prodeje.

Již od úterý Facebook dočasně pozastavil prodej headsetů Oculus Quest 2. Stalo se tak kvůli stížnostem, že headset některým uživatelům způsobil nepříjemnou kožní reakci. Tato rána přichází v dost nepříjemné době, kdy Facebook plánoval vydat nové Quest 2 verze se 128GB paměti.

Oculus tak oznámil, že se z trhu pokusí stáhnout všechny headsety a nahradí pěnový kryt silikonem. Kontaktovali prý již většinu svých zahraničních partnerů a snaží se vše vyměnit co nejdříve.

Jak se ukázalo, Facebook již vyšetřoval podobné případy v prosinci 2020. Tehdy se ale zřejmě zdálo, že jde o něco ojedinělého. I dnes se stále jedná spíše o velmi malé procento uživatelů, ale i tak byl Facebook zatlačen do kouta. Firma již oznámila, že původ problému našli v nové metodě výroby, kterou již odstranili a vše upravili tak, aby se tyto incidenty neopakovaly. Po konzultaci s dermatology pak ujistili uživatele, že se nejedná o žádnou alergickou reakci a vše za chvíli zmizí samo.

Od 24. srpna tak budou všechny Quest 2 headsety dodávány se silikonovým krytem. Vlastníci starších verzí s pěnou mohou zažádat o výměnu krytu úplně zdarma.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.