Metro 2033 film bude mít premiéru v roce 2022

Estimated read time 2 min read

Rusové se pokusí o vlastní adaptaci Metra.

Ruská společnost Gazprom-Media oznámila, že se pouští do filmové adaptace Metro 2033. Původním autorem knížek je Dmitry Glukhovsky, jehož dílo poté inspirovalo i herní serii Metro.

Natáčení by mělo začít někdy příští rok a premiéra je pak plánována na rok 2022. Gazprom-Media zatím ještě nezveřejnili herecké obsazení ani režiséra.

Tohle není zdaleka první pokus o filmovou adaptaci známé knížky. Už asi dva roky na filmu pracovali MGM, ale jejich práce byla nakonec ukončena. Glukhovsky si tehdy myslel, že je z filmu moc cítit Amerika. Už jen přesunout děj z Moskvy do Washingtonu nebyl vůbec dobrý nápad.

Doufám, že Gazprom-Media budou mít trochu větší štěstí a hlavně víc rozumu. Glukhovsky řekl v rozhovoru, že už dlouho hledá dobré studio v Rusku, které by se o adaptaci Metra postaralo. Dlouho se mu to nedařilo, ale teď prý našel lidi, díky kterým by se tento projekt konečně mohl rozjet. Při natáčení prý bude plně k dispozici a dohlédne, aby fanoušci knižní serie dostali co si zaslouží.

Hra i kniha sledují vlastně stejný příběh, takže pokud jste okusili alespoň jedno z nich, děj filmu vás asi moc nepřekvapí. Určitě uvidíme spoustu známých tváří. Glukhovsky taky nedávno řekl, že kromě filmu pracuje i na nové hře.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.