Dead Space remake potvrzen!

Estimated read time 2 min read

EA potvrdilo spekulace o remaku Dead Space. Koukněte na trailer!

Tak je to pravda – Dead Space se vrací. EA to prozradilo na livestreamu. Původní hra byla pod taktovkou studia Visceral Games, které však EA v roce 2017 zavřelo. Remaku se tak nově zmocní EA Motive.

V rozhovoru pro IGN vývojáři řekli, že vše z originální hry bude úplně nově vytvořeno ve Frostbite enginu. Nemusíme se tak prý bát, že by pouze přidali více polygonů, nových textur a účtovali plnou cenu. Vše a to i včetně animací se prý tvoří úplně od začátku.

Remake bude věrný originálu, ale ani tak nebude úplně 1:1 modelem. Dočkat se prý máme i nepoužitých levelů, které byly v průběhu vývoje původní hry nakonec odstraněny.

Kromě jasných grafických změn plánuje Motive trochu organizaci příběhu. Chtěli by ve hře mít reference na ostatní díly trilogie, aby vše lépe zapadlo do sebe. A nemusíte se bát – mikrotransakce třetího dílu se do hry nedostanou.

Taky se zdá, že vše je teprve ve velmi brzké fázi. Trailer, který si můžete prohlédnout výše, je spíše atmosferický benchmark. Alespoň tak jej popisuje EA. Na finální hru si tak ještě chvíli počkáme.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.