Counter-Strike 2 se inspiruje Valorantem a přidává schopnosti agentů

Estimated read time 3 min read

Beta zatím nabídne na vyzkoušení agenty základních tříd Support a Attack.

Oznámení nového Counter-Striku 2 vzbudilo velký poprask. Jak se ale situace pomalu uklidňuje, některým začíná docházet, že se jedná pořád o úplně tu stejnou hru a novinek vlastně moc není. Valve si to dobře uvědomuje a proto vytáhli jedno ze svých skrytých es – nové schopnosti jednotlivých agentů.

Tato změna bude skutečně obrovská. Nový systém agentů by se v betě měl podle dostupných informací objevit již příští týden. Od interních testerů už však uniklo, na co se můžeme těšit. Zatím bude možné v betě vyzkoušet dvě třídy – Support a Attack. Všichni agenti v rámci jedné třídy budou mít společnou pasivní schopnost a každý z nich pak ještě jednu vlastní (a více aktivní) schopnost, která může gameplay ovlivnit.

(zdroj: Valve)

Nečekejte však nic šíleného jako ve Valorantu. Už víme, že společnou pasivní schopností třídy Support bude o 25% větší vesta a třída Attack zase nabídne nosit o jeden granát navíc. Co se týče aktivních schopností, dočkáme se agenta s lékárničkou a agenta, který bude moci položit malý turret s nějakou omezenou životností. O dalších agentech jsme se zatím nedozvěděli nic a budeme si muset zřejme počkat až na příští týden.

Do oficiálního vydání by se seznam tříd měl ještě rozšířit. Zatím se neví, jaký počet agentů celkově ve hře můžeme čekat. Valve si tím ale otevírá dvěře dalším updatům, které mohou hru posunout vždy úplně jiným směrem. Zajímavé bude to, jak na tuto novinku zareaguje profesionální scéna. Už nyní totiž některé týmy na Twitter píšou, že raději půjdou hrát Roblox, než aby hráli tak zničený Counter-Strike. Nakonec to ale myslím zas tak hrozné nebude. Hráči se stejně přizpůsobí. A pokud ne, možná přestanou věřit každému článku, který vyjde na 1. dubna…

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.