Americká senátorka se ptá Valve, jak bojují na Steamu proti nacistům

Estimated read time 2 min read

Senátorku znepokojuje extremistické chování některých uživatelů.

Gabe Newell dostal od senátorky Maggie Hassan dopis, kde vyjadřuje své obavy kvůli extrémistického obsahu na platformě Steam a ptá se, jak společnost proti tomuto chování bojuje.

Na Steamu se nachází velké množství uživatelů, kteří vyjadřují extremistické, rasistické a podobné nenávistné chování. Valve by mělo podniknout kroky proti tomuto obsahu. Při použití určitých klíčových slov ve vyhledávání je možné narazit na takový obsah a to je děsivé.

Maggie Hassan

Hassan říká, že mnoho uživatelů využívá fráze jako „Heil Hitler“ nebo „88“ (symbol reference HH). Množství takových uživatelů je podle ní nebezpečný hlavně kvůli toho, že Steam je momentálně asi největší herní platformou na PC. Někteří uživatelé tak raději do komunity ani nevstupují.

Dále senátorka cituje studii, která uvádí, že nejméně 1 z 10 hráčů mezi lety 13 až 17 byli vystaveni této nebezpečné ideologii. Senátorka se proto ptá, jaké Valve hodlá podniknout kroky.

Bohužel musíme říct, že má vlastně do jisté míry pravdu. Mnoho uživatelů samozřejmě tyto symboly využívá spíše jako vtip, ale je velmi těžké říct, kde je vlastně lajna. A u her je to určitě podobné. Steam této kritice čelil již v roce 2018, kdy se ukázalo, že platforma hostuje spoustu nenávistných skupin, protože dostatečně neprosazuje svá pravidla.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.