První Titanfall byl stažen z prodeje

Estimated read time 2 min read

Respawn prohrál válku s hackery a rozhodl se hru stáhnout z prodeje.

Po několika letech DDoS útoků, které hru udělaly naprosto nehratelnou, hází Respawn ručník do ringu. Studio na Twitteru oznámilo, že Titanfall stahuje z prodeje a v květnu 2022 ji odstraní i z předplacených služeb.

Rozhodnutí o ukončení Titanfallu se vlastně datuje už do roku 2019, kdy začaly nekonečné souboje proti hackerům. Na chvíli přišla malá naděje, když Respawn oznámil, že pomoc je již na cestě. Ukázalo se ale, že ani to nestačilo. Vývojáři nakonec museli uznat, že udržovat první Titanfall je velmi náročné, jelikož na něm kvůli Apex Legends může pracovat jen velmi málo lidí.

Hráče ale ujistili, že Titanfall je nedílnou součástí studia Respawn a jeho vesmír jistě bude pokračovat. To se zatím děje v Titanfall 2 a Apex Legends.

Respawn sice přesně neřekl, proč hru rovnou stahuje z prodeje, ale asi se není čemu divit. Většina hráčů přešla na Titanfall 2 a první díl tak není již moc populární. Stejná situace je i na Originu a je tak zřejmé, že nemá moc smysl takovou hru stále udržovat. Servery ale zatím zůstanou online.

Jelikož však téměř všichni fanoušci přešli na Titanfall 2, pro komunitu se nic moc nemění. I druhý díl má sice občasný problém, ale i kdyby došlo k nejhoršímu a servery byly někdy vypnuty, pořád je zde naprosto úžasná singleplayerová kampaň, která z Titanfallu 2 udělala jednu z nejlepších stříleček současné doby.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.