Hackeři začali zveřejňovat kódy CD Projektu

Estimated read time 2 min read

Na internet byly zveřejněny zdrojové kódy hry Gwent.

Tento týden jsme se dozvěděli, že se CD Projekt stali cílem ransomware útoku. Hackeři vyhrožovali, že pokud vývojáři nepřistoupí na zaplacení výkupného, začnou kódy a dokumenty zveřejňovat. CD Projekt však místo dohody prohlásili, že se zloději neplánují v žádném případě vyjednávat i v případě, že by mohlo dojít k vyzrazení některých citlivých dat.

A přesně to se také stalo. Na internetu se již nyní objevily zdrojové kódy hry Gwent pod titulkem „CDProject Leak #1.“ Odkazy na stránkcáh Mega.nz a 4chan byly sice zablokovány, ale jak víme, na internetu se nikdy nic neztratí úplně.

Titulek archivu naznačuje, že se toho na internetu objeví ještě mnohem více. Zatím se přesně neví, kdo za útokem stojí, ale podezřelých je hned několik. Jako nejvíce pravděpodobný se jeví autor samotného postu, který v minulosti psal o open-source ransomwaru Cobalt Strike. Jeho posty naznačují, že má potřebné znalosti a technologie, aby útok mohl úspěšně realizovat. Někteří jiní věří, že za útokem stojí ransomware skupina HelloKitty.

Všechny odkazy sice byly zablokovány, ale archivy si již stihlo stáhnout spoustu lidí. Informace naznačují, že další leak by se mohl týkat Zaklínače nebo Cyberpunku, ale zveřejněn bude trochu jinak. Každý, kdo by chtěl kódy pro sebe bude muset zaplatit vklad 0.1 Bitcoinu.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.