Far Cry 2 vypadalo před deseti lety lépe, než nové Far Cry 5!

Estimated read time 2 min read

Možná jsme Vás titulkem mírně naštvali či minimálně zaujali. Předpokládám, že většina čtenářů bude mít pocit, že se jedná o určitý typ clickbaitu, ale nebojte, tak tomu není.

Samozřejmě následující povídaní nemění nic na tom, že nové pokračování Far Cry je naprostá pecka a hráči se cítí jako v herním nebi. Ovšem, když se na hru podíváte trošku pod drobnohledem, zjistíte, že některé prvky jsou v celku zvláštní. Nové pokračování se stalo absolutně nejúspěšnějším, co se prodejů týče a je to již deset let, co vyšel předchůdce Far Cry 2. Právě tento a nový díl si vzal jeden youtuber k sobě a začal porovnávat grafické prvky.

Ve Far Cry 2 naleznete mnohem více propracované šíření ohně, kterým se vývojáři pyšnili, ale to ve Far Cry 5 už nenaleznete. Další a z mého pohledu smutnější věcí je například to, že vývojáři v novém díle přestali rozlišovat různé typy materiálu a schovat se můžete třeba i za obyčejným prknem.

Je jasné, že tohle jsou drobnosti, které nijak extrémně neovlivní celkový pocit ze hry, ale i detaily vytváří skvělé hry.

Další články:

Další články autora: