Windows 11 mění barvu modré smrti

Estimated read time 2 min read

Modrá smrt už možná nebude modrá.

Pojem „Blue Screen of Death“ zná určitě každý hráč. Tato modrá obrazovka byla součástí Windowsu už od 90. let. Modrá smrt však v novém Windowsu změní barvu na černou. Jedná se tedy o další zajímavou změnu, kterou můžeme od nového Windowsu čekat.

Podle Microsoftu se barva mění hlavně proto, aby i tato obrazovka seděla do celé estetiky systému. Jinak však bude obsahovat vše, co od ní běžně očekáváte – chybovou zprávu, QR kód a smutného smajlíka, na kterého jsme si zvykli už od Windowsu 8. Musím však říct, že změnou barvy tato obrazovka tak nějak vybledla.

Pokud už se nemůžete dočkat a máte nainstalovaný preview build, bohužel se na tuto obrazovku jen tak nedostanete. Toto omezení se však dá obejít tím, že si ji sami vyvoláte. To je možné hlavně změnou několika hodnot v registrech, ale velmi doporučuji, aby to raději nikdo nezkoušel.

Není to poprvé, co Microsoft mění barvy svých chybových zpráv. Třeba v preview buildu Windowsu 10 byla modrá smrt na chvíli zelená. Ve Windows Vista jsme pak mohli při chybě grafiky najít zase třeba červenou. Zatím se neví, jestli bude černá obrazovka opravdu i ve výsledném produktu, ale zní to docela pravděpodobně.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.