Byl stanoven nový světový rekord pro speedrun Max Payne 3

Estimated read time 2 min read

Jak dlouho nový rekord vydrží?

Dá se říct, že Max Payne 3 je celkově trochu opomíjená hra. Velká část komunity jej odsoudila jako nejméně povedený titul trilogie. Když jde však o speedrun, žádné takové pocity se do hry netahají. Svou chvilku slávy si tak mohou zažít i hry, kterých si třeba normálně ani nevšimnete.

A proč vlastně mluvíme o Max Payne 3? Byl v něm totiž stanoven nový speedrun rekord! Postaral se o něj známý streamer Summit1g, který stanovil rekord v kategorii „any%, glitchless, cuscene skip.“ To znamená, že hru stačí dokončit na libovolný počet procent, ale nevyužívat k tomu žádné chyby hry.

Zkráceně to tedy znamená, že hru musel odehrát opravdu od začátku až do konce. Šlo velmi dobře vidět, že headshoty mu rozhodně nedělají problém. Někdy však bylo potřeba i riskovat takže o zábavu nebyla nouze.

Summit1g rekord překročil jen s velmi malou rezervou. Jeho čas 1:30:52 byl o pouhých 6 sekund rychlejší, než původní rekord, který dlouho držel ThirstyHyena. Je to dokonce tak blízko, že bych se nedivil, kdyby se svůj post jedničky nepokusil získat zpět.

Pokud se chcete na rekordní pokus podívat, celý záznam je na Twitchi.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.