Windows 11 by měl integrovat Steam a Epic Games Store

Estimated read time 2 min read

Microsoft plánuje příznivější nákupy her.

Již dříve bylo v prezentaci uvedeno, že se Windows 11 snaží mnohem více zapůsobit právě na hráče. K tomu samozřejmě neodmyslitelně patří i Microsoft Store. Ten by se však s trochou štěstí chtěl rozšířit i o další digitální obchody.

Microsoft Store bude nově umožňovat prodávat hry a aplikace pro Android. Ultimátním cílem však je otevřít jej úplně pro všechny tak, aby si zde hráči mohli zakoupit třeba hry ze Steamu nebo EGS. Jistá spolupráce zde již probíhá, ale není to nic velkého. Microsoft tak vybízí všechny, aby se k jejich platformě připojili a umožnili tak hráčům mnohem lehčí nákupy.

Hlavním tahákem pro ostatní vývojáře mají být samozřejmě peníze. Podíl obchodu samotného by měl být pouhých 12 procent. Při externích nákupech by si pak vývojáři her a aplikací mohli nechat úplně vše.

Ve Windowsu 11 však není všechno jen růžové. Třeba nedávno se zjistilo, že nástroje pro kontrolu kompatibility nefungují správně. Microsoft uživatelům nabídl šikovné řešení, jak mohou zjistit, jestli je jejich PC připraven na nový Windows. Většině lidí pak tento nástroj zahlásil, že Windows 11 nerozchodí. Jak se později ukázalo, tato kontrola nefungovala úplně správně.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.