CS:GO vyhodilo free to play hráče z matchmakingu

Estimated read time 2 min read

Valve změnilo pravidla svého Prime systému a nově nedovolí free to play hráčům získávat XP a ranky.

CS:GO přešlo na free to play model před třemi lety. Od té doby odděluje Prime hráče a hráče pouze s kopií zdarma. Placení hráči si dříve mohli užívat výhod odděleného matchmakingu a speciálních odměn. Do této skupiny se však mohli nakonec dostat i neplacení hráči a zapojit se do Prime poolu.

Tento systém se však nakonec ukázal jako nevyhovující, protože do Prime her pustil i nesportovní chování a podvádění. Z výhody se tak nakonec stala spíše nevýhoda. Systém tak musel být znovu předělán.

Noví hráči mohou stále hrát všechny herní mody, účastnit se komunitních serverů a stahovat z workshopu. Nedostanou však žádné XP, odměny nebo rank. Tyto možnosti budou nově dostupné pouze Prime hráčům.

Znamená to tedy, že F2P hráči již nebudou moci šplhat po žebříčku až ke Global Elite. Nebyli však z matchmakingu vyřazení úplně. Pro tento případ Valve zveřejnilo Unranked Matchmaking – systém, který hráče stále spojí na základě zkušeností, ale nikdy nedovolí získat XP nebo rank. Tento systém navíc může být dobrou příležitostí pro ty, kdo si chtějí zahrát s kamarády bez statusu Prime.

Pokud však ještě nemáte placený účet, nemusíte mít strach. Valve slibuje, že jakmile si Prime upgrade zakoupíte, všechen postup vám bude do dvou týdnů přenesen.

Další články:

Další články autora:

+ There are no comments

Add yours

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.