Servery originálního Modern Warfare 2 jsou offline kvůli malwaru

Lobby více hráčů napadá virus.

PC servery Call of Duty: Modern Warfare 2 (z roku 2009) byly dočasně odstaveny kvůli malwaru. Někteří hráči nahlásili, že se dostali do napadených lobby ve hře více hráčů. Nejde přitom jen o obyčejný vtip, kde vám někdo změní nastavení. Toto lobby hráče nakazilo skutečným virem.

Na Twitteru se nedávno objevila zpráva od Call of Duty, že servery MW2 dočasně pozastavili, protože řeší problém. Příspěvek však nezmiňoval, o jaký druh problému se jedná. Všem ale bylo jasné, že se jedná o virus Wacatac.B!ml, který začali hráči nahlašovat přibližně před měsícem.

(zdroj: Activision)

Jeden hráč na Steam fóru se ve volném čase pustil do analýzy zmíněného malwaru. Podle něj se jedná o malware, který byl speciálně napsán pro MW2. A pokud se v této problematice alespoň trochu orientujete, určitě mu dáte za pravdu, že se skutečně jedná o virus. Dá se říct, že kdokoli se nakazí, bude dále přenačešem a může nakazit i další hráče. Není proto divu, že se Activision snaží problém vyřešit.

Pokud ještě stále hrajete původní Modern Warfare 2, budete si muset asi nějakou dobu počkat. Zatím se totiž neví, kdy budou servery zpátky. Snad to ale bude co nejdříve a nebude se opakovat scénař z Dark Souls.