Byl oznámen Remake Resident Evil 4!

Konečně je to tady!

Na State of Play začalo Sony skutečně velkolepě, protože hned ze startu oznámili Resident Evil 4 Remake.

Prvotní trailer ukazuje scénky, které si fanoušci serie jistě dobře vybavují (ovšem s mnohem lepší grafikou). Leon má na sobě i svou legendární bundu a jeden z nejvěších požadavků je tím pádem splněn. Některé scény však vypadají trochu jinak, než si je z původní hry pamatuji. Je tak možné, že remake nakonec příběh hry ještě trochu rozvine? Nebo se snad vydá úplně jiným směrem?

Z traileru mám pocit, že se hra naklání spíše ke své hororové části, ale jsem si jistý, že se dostane i na trochu odlehčené momenty původní hry. Do tohoto traileru se však nedostaly.

Tentokrát ke hře přistupujeme tak, aby splnila ty největší nároky na survival horror současnosti. Zároveň se ale snažíme zachovat duši původní hry. Cílem je udělat hru tak, jak si ji pamatujou fanoušci naší serie, ale přitom přidat trochu nový pohled na věc. To chceme docílit tím, že trochu promyslíme hlavní příběhovou linku, ale přitom nezměníme její směr. Samozřejmostí je pak moderní ovládání a grafika.

Capcom

Trailer také zmiňuje, že se pracuje na podpoře PSVR2. Není ale známo, jestli tato možnost bude dostupná hned při vydání. Remake vyjde samozřejmě také na PC, ale VR podpora není zatím jistá.

RE4 Remake vychází 24. března 2023 na PS5, Xbox a Steam.